У Курську партизани пропонують мобілізованим росіянам здаватися, — соцмережі (фото)

Невідомі у прикордонному російському регіоні розклеїли листівки із закликом до солдатів «не воювати за чужі гасла».

У російському місті Курську невідомі розвісили листівки із закликом до російських військових здаватися в полон і зберегти собі таким способом життя. Відповідні фотографії з’явилися у соцмережах.

Відомо, що листівки в регіоні РФ, що знаходиться на кордоні з Україною, з’явилися після того, як у країні-агресорі заблокували інтернет-платформу українського проєкту «Хочу жити».

У рамках проєкту військовослужбовцям російської армії роз’яснювали, як правильно потрапити в полон до ЗСУ. Зокрема, солдатам пропонували заздалегідь дзвонити і уточнювати всі незрозумілі для них моменти.

На листівках у Курську також написано «Хочу жити» та вказані телефони, за якими можна зв’язатися з українською стороною.

«Військовослужбовець російських Збройних сил! Перестань воювати за чужі гасла. Зв’яжися з нами — збережи собі життя», — сказано в зверненні.

Що за проєкт «Хочу жити»?

Український державний проєкт «Хочу жити» створено для того, щоб інформувати військовослужбовців ЗС РФ про можливості для них скласти зброю та здатися в полон ЗСУ.

Зокрема, українська сторона гарантує тим росіянам, хто вирішив не воювати проти України та здатися в полон:

  • дотримання Женевських конвенцій щодо поводження з військовополоненими;
  • триразове харчування;
  • медичне обслуговування;
  • юридичне супроводження з боку міжнародних організацій;
  • регулярний зв’язок із рідними;
  • можливість обміну на військовослужбовців українських Збройних Сил, які перебувають у полоні у Російській Федерації.

Уточнюється, що всі військовослужбовці, які добровільно здалися, оформляються як потрапили в полон у бою. Це зберігає для них усі виплати та пільги, які належать для військових у Росії, а також зможе захистити їх від можливого переслідування на батьківщині після повернення додому.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.